Make sure you also join my Facebook page HERE

zucchinipasta-recipe-rawfood-vegan-pasta

You can find more of my recipes HERE

Fresh and easy dinner idea. Raw zucchini pasta is one the best you can eat on raw vegan diet. It’s easy to make and it tastes just like pasta, although it contains very little calories so it’s perfect if you’re trying to keep your weight or lose a few pounds. If you don’t have a spiralizer, you can use julienne peeler and create long stripes of zucchini, carrots or other veggies. Top it with nut cheese sauce and vegetables of your choice. You can also try one of my favorite recipes for this dish, hope you’ll like it!

// Tip pre jednoduchú, ľahkú večeru. Raw cuketové cestoviny sú jedným z toho najlepšieho čo raw food strava ponúka. Sú jednoduché na prípravu a chutia úplne ako cestoviny, obsahujú ale omnoho menej kalórií a sú tak vhodné v prípade že sa snažíte udržať si postavu či zhodit nejaké to kilo. Ak nevlastníte špirálovač, môžte použiť obyčajnú škrabku na zemiaky a vytvoriť tak dlhé rezance z cukety, mrkvy či inej zeleniny. Polejte ich omáčkou z namočených orieškov a ozdobte zeleninou podľa vlastnej chuti. Môžte vyskúšat aj môj obľúbený recept pre túto dobrotu, snáď vám bude chutiť!

RAW ZUCCHINI PASTA WITH PINE NUTS & BASIL

2 big zucchinis, peeled and spiralized or cut julienne
2 medium carrots, peeled and spiralized or cut julienne
1 cup cherry tomatoes, sliced
1 cup arugula
couple of leaves of basil

Sauce:
1/4 cup pine nuts, soaked overnight
1/2 big zucchini, peeled and chopped
1/3 cup fresh basil
1/2 cup water
1 Tbsp nutritional yeast (optional)
pinch of himalayan salt

Put your spiralized zucchini and carrot in big bowl and set aside. Place pine nuts, 1/2 zucchini, basil, water and nutritional yeast in a food processor and blend until you get smooth, creamy sauce. If needed, use more water to get the creamy consistence. Pour over the “pasta” and serve on a plate. Top with arugula, cherry tomatoes and leaves of basil.

//CUKETOVÉ CESTOVINY S PÍNIOVÝMI ORIEŠKAMI A BAZALKOU

2 veľké cukety
2 stredné mrkvy
1 hrnček cherry paradajok
1 hrnček rukoly
pár lístkov čerstvej bazalky

Omáčka:
1/4 hrnčeka píniových orieškov, namočených cez noc
1/2 veľkej cukety
1/3 hrnčeka čerstvej bazalky
1/2 hrnčeka vody
1 PL lahôdkového droždia (nemusí byť)
štipka himalájskej soli 

Umyjeme a očistíme 2 cukety a mrkvy a pomocou špirálovača vytvoríme “cestoviny”. Ak nieje k dispozícii špirálovač, použijeme nôž alebo klasickú škrabku na zemiaky a vytvárame dlhé rezance.
Všetky ingrediencie na omáčku vložíme do mixéra a mixujeme dohladka. Polejeme nou cuketove a mrkvové cestoviny a ozdobíme rukolou, cherry paradajkami a bazalkou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *